ایندول استیک اسید یا بصورت خلاصه IAA شناخته شده ترین هورمون دسته اکسین هاست که مورد مطالعه فیزیولوژیست های گیاهی قرار گرفته است.ماده ای جامد که رنگ آن از سفید تا زرد کم رنگ متغییر است. ایندول-3-استیک اسید بیشتر در جوانه ها و برگ های بسیار جوان ساخته میشوند.مهمترین منبع سنتز این هورمون ریشه زا اسید آمینه تریپتوفان(tryptophan) می باشد.
IAA همچون سایر اعضای گروه اکسین ها کارکردهای مختلفی همچون القای کشیدگی سلول و تقسیم سلولی دارد و از هورمون های مهم در اندام زایی گیاهان به شمار میرود. بعضی از مهمترین کارکردهای این هورمون عبارتند از :

 

 

 

ایندول استیک  اسید در آب انحلال ناپذیر است و ابتدا باید در یک حلال دیگر حل شده و به آب محلول پاشی افزوده شود .به هنگام ارسال هورمون ریشه زایی برای مشتریان عزیز حلال مناسب و روش کار نیز ارسال میگردد.

 

 

این ترکیب با برندهای مرک آلمان و سیگمای آمریکا در سایت های فروش مواد شیمیایی عرضه میشوند که تقریبا 100% آنها اصالت نداشته و تقلبین چرا : 

1- قیمت این هورمون در سایت این کمپانی ها بالا بوده و از نطر اقتصادی برای مصرف کننده صرفه اقتصادی ندارد و واردات آن هم به تبع خالی از اشکال نیست بنابراین این فروشندگان دست به این تقلب آشکار زده و موادی را مانند پودر تالک (پودر بچه ) داخل قوطی های این دو شرکت کرده و به فروش میرسانند 

2-به خاطر تحریم های اعمال شده امکان واردات مستقیم این هورمونها امکانپذیر نیست و در صورا واردات بواسطه کشور سوم هزینه بسیار بالا میرود .

3- تعداد این سایت ها بسیار زیاد ولی صاحب آنها یک یا دو شرکت یا شخص هستند که با هدف پرکردن اینترنت از تبلیغ خودشان این کار را کرده اند با مراجعه به شماره های تماس و آدرس این مسئله آشکار میشود .

  ,http://plantscontrol.ir/  ،  http://merck-representation.ir/

http://شیمی-دانش.com/       http://111888.ir/   http://sigmaaldrichiran.ir/index.php/hormon

 اینها نمونه هایی از حدود 100 سایتی هستند که همگی دارای مشخصاتی یکسان هستند.

 

 

این هورمون در بسته بندی های1- 5-10-25-50 -100-250-500 و1000 گرم

بفروش میرسد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *